je klientom zastosowanie najnowszej technologii Smart, która polega na odpowiedniej optymalizacji pracy paneli fotowoltaicznych. Instalacja słoneczna, która wykorzystuje optymalizatory pracy i inwertery SolarEgde pozwala na jak najefektywniejsze wykorzystanie energii słonecznej. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest praca paneli fotowoltaicznych nawet przy częściowym zacienieniu dachu, ponieważ każdy z modułów paneli działa osobno. Wykorzystanie w instalacji fotowoltaicznej odpowiedniej optymalizacji pracy jest korzystnym rozwiązaniem, które pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej na częściowo zacienionych dachach. Technologia Smart pozwala na poprawienie wydajności całej instalacji fotowoltaicznej nawet o kilkadziesiąt procent jest więc to korzystne rozwiązanie na dachach, gdzie występuje częściowe zacienienie.
Dotacje do instalacji słonecznych
Zachęcanie ludzi do korzystania z odnawialnych źródeł energii jest bardzo ważne ze względów środowiskowych, dlatego też istnieje wiele dotacji oraz dofinansowań do instalacji słonecznych. Dobra firma fotowoltaiczna, poza oferowaniem sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych, zajmuje się także załatwianiem wniosków o dofinansowanie do paneli. Wiele miast i gmin w Polsce przyznaje dotacje do kupna oraz montażu paneli słonecznych do użytkowania w ramach potrzeb gospodarstwa domowego. Dzięki dotacjom całkowity koszt montażu instalacji słonecznej jest znacznie mniejszy, co stanowi jeszcze bardziej opłacalną inwestycję w dodatkowe źródło odnawialnej energii. Niektóre programy dofinansowania paneli fotowoltaicznych są skierowane zarówno do firm, jak i osób fizycznych. Skorzystanie z dotacji obejmującej montaż paneli fotowoltaicznych jest dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na posiadaniu dodatkowego źródła energii elektrycznej korzystającego z odnawialnego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne.
Inwestowanie w fotowoltaikę
Coraz więcej państw na całym świecie inwestuje w odnawialne źródła energii, do których zalicza się także energię słoneczną. Energetyka słoneczna zajmuje się wykorzystywaniem energii promieniowania słonecznego, co jest zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż tradycyjne formy pozyskiwania energii elektrycznej. Konstruowanie fotoogniw, które umożliwiają zamianę energii słonecznej w energię elektryczną, było możliwe dzięki odkryciu zjawiska fotowoltaicznego. Współcześnie pracuje się nad tworzeniem ogniw słonecznych trzeciej generacji, które nie opierają się o złącza półprzewodnikowe p-n, jak w przypadku pozostałych fotoogniw. Wytwarzaniem paneli fotowoltaicznych zajmuje się wiele fabryk na całym świecie, gdzie przy produkcji korzystają z najnowszych technologii. Ponadto na rynku istnieją specjalistyczne firmy działające w branży fotowoltaicznej, które zajmują się montażem oraz sprzedażą paneli fotowoltaicznych umożliwiając tym samym korzystanie z odnawialnego źródła energii także osobom prywatnym.
Zastosowanie fotowoltaiki w miastach
Panele fotowoltaiczne większości osób kojarzą się z konstrukcjami montowanymi głównie na dachach budynków mieszkalnych. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, ponieważ panele fotowoltaiczne są wykorzystywane w domach prywatnych jako dodatkowe źródło energii. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie fotoogniw, ponieważ fotowoltaika znajduje swoje zastosowanie również w przemyśle. Fotoogniwa mogą być używane nie tylko na dachach domów prywatnych i w elektrowniach słonecznych, ale także w przestrzeni miejskiej. W nowoczesnych miastach europejskich coraz częściej można spotkać wykorzystywanie fotowoltaiki do różnych celów. Najprostszym przykładem zastosowania ogniw fotowoltaicznych są stojące lampy i lampki zasilane energią słoneczną. Również w turystyce wykorzystywane są zdobycze technologii fotowoltaicznej w postaci promów turystycznych, które do poruszania się korzystają z paneli fotowoltaicznych. Zwłaszcza w słonecznych miejscach Europy fotoogniwa mogą być z powodzeniem wykorzystywane do zasilania przeróżnych obiektów, takich jak na przykład latarnie.